Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  24 Haziran 2019

   İmamoğlu 9 Puan Fark Attı   114 Kişi Gözaltına Alındı   Urfa'daki Kavgada 1 Ölü,2 Yaralı   SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR   BAŞKAN YANLIZ BIRAKMAMIŞ!   Ekip Topluyor,Barınak Bırakıyor!   Şanlı Ünvanının Yıl Dönümü   Günde 25 Bin Kişiye Çorba İkramı   VALİ ERİN'DEN SİLAH TEPKİSİ   VALİ ERİN'DEN SİLAH TEPKİSİ   Bahçelievler'de Büyük Kavga   İşte URFASPOR'un Yeni Yönetimi  

Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

BAŞKAN YANLIZ BIRAKMAMIŞ!

Urfa'daki Kavgada 1 Ölü,2 Yaralı

İmamoğlu 9 Puan Fark Attı

114 Kişi Gözaltına Alındı

SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

GİTTİKÇE KÖTÜYE GİDİYOR

 

Ülkenin en büyük sorunu yolsuzluk ve yoksulluk…

Her ikisi de giderek artıyor. Diğer sorunların hemen hemen tamamı bunlara bağlı ve bu ikisi artarken diğer sorunlar da artık içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Yolsuzluğun olduğu bir ülkede; yargıda, vergide, gelir dağılımında adalet kalmıyor.

Atananlar, seçilenler ve danışılanlarda ehliyet ve liyakatten bahsedilemiyor.

Sağlık hizmetlerine erişim ilden ile farklılık gösteriyor.

Eğitimde fırsat ve olanak eşitliği sağlanamıyor.

İşte bütün bunların önüne geçilmesi için konuşuyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz, olmadı bağırıyoruz. Ama öyle gelişmeler yaşanıyor ki adeta insanın kolu kanadı kırılıyor ve düzeleceğine dair hiçbir umudu kalmıyor.

Yazmaya devam etse de deşarj olmaktan başka bir işine yaramıyor insanın.

Yaklaşan yerel seçim sürecinde Ankara’ya giden aday adaylarının bağajlarda para götürdüğü, çantalarında para ile dolaştıkları söylentileri dolaşıyor. Kimse reddetmiyor bu söylentileri. Çünkü herkes biliyor veya tahmin ediyor ki paranın açamayacağı bir kapı kalmamıştır artık.

Her ne kadar toplum artık bunu kanıksamış olsa da hepimizin birlikte battığını görmek gerekiyor.***Ajans Urfa’nın başlattığı sokak röportajlarını görmüşsünüzdür. Tamamen doğal ve rastgele seçilmiş insanlar konuşuyor. Konusu yerel seçimler.

Kimi mevcut belediye başkanı diyor kimi bildiği isim varsa onu söylüyor kimi de desteklediği partinin ve adayın ismini açıklamak istemiyor. Belediyelere ve seçime olan inancını kaybeden de var, hala heyecanını koruyan da…

İki şey dikkatimi çekti. Birincisi, bazı seçmenler desteklediği partinin adını ve oy vermek istediği adayın ismini açıklamaktan çekiniyor. Sebebini tahmin etmek zor değil. AK Parti seçmenlerinin dışında kalan birçok seçmen bu sıkıntıyı yaşıyor. Ve desteklediği partinin adını söylemekten çekiniyor, korkuyor. Zaten diğer partilerden pek aday adayı çıkmamasının sebebi de bu.

İkincisi ve en önemlisi seçmen aday adaylarını tanımıyor. Kendi ilçesinden kimi aday görmek istediklerine dair yöneltilen soruya çoğu seçmen yanıt veremiyor veya öylesine mevcut başkanı söylüyor. Sırf mikrofonu yanıtsız çevirmek istemediği her halinden belli bu insanların...

Aday adayı haklı olarak kentinde, ilçesinde kendisini ve varsa projelerini tanıtma ihtiyacı hissetmiyor. Çünkü Ankara buna bakmıyor. Oysa Ankara bunun büyük bir hezimetini yaşayabilir. Yine röportajdakilerden birisi “adaylar ortaya çıksın hangi partiye oy vereceğimize karar veririz” diyordu. İşin özeti bu aslında. Aday tutmayabilir. Ve kendisine güvenen parti yine hezimet yaşayabilir.

Ajans Urfa

Ekleme Tarihi: 25 Aralık 2018 10:46

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Yorumlar

Bu Habere Toplam 1 Yorum Eklenmiştir.

Çürüdük epridik.. Halil ÇAKIR

Biz çocukken yaramazlık yapıp annelerimizi üzdüğümüz de biz yaramaz çocuklara annelerimiz beddua eder ve çürüyüp epriyesiniz derdi...Sanırım bugün gelinen nokta da ülkenin ve toplumun da bu bedduadan nasiplendiğine tanık olmaktayız..Maalesef ülke olarak bir değerler çürümesi yaşıyoruz..Yoz bir kültürle beyinler zehirlenmekte ve toplum adeta vurdumduymazlık içinde her şeyi kabullenmeye zorlanmakta...İşin özü çürüyor ve maalesef çürüdüğümüzü bile farkedemiyoruz...Acı olan da bu gerçekliğimiz...selam ve sevgiyle
13/01/2019 10:58

Flash Haber

İşte URFASPOR'un Yeni Yönetimi

 Daha önce iki kez ertelenen kongre için Şanlıurfaspor'a gönül verenler bugün bir kez da Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda toplandı.

Köşe Yazarları

Mehmet YALÇIN

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Müslüm AKTÜRK

 

Mustafa ARISÜT

 

Mahmut MANCI

 

Osman Ataman BİNER

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Belgin Turan SATICI

 

Hüseyin GÜZEL

 

İsmail MUTLU

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

İsmail ARSLAN

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  24 Haziran 2019